Zmarł ks. Władysław Rudnicki

5 czerwca 2009 roku we wczesnych godzinach rannych w szpitalu w Iławie zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Ks. kanonik Władysław Rudnicki. Kapłan diecezji Warmińskiej pochodzący z Zabiela. Przeżył 78 lat. 

Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1956 r. w Olsztynie, z rąk bpa Mariana Jankowskiego, biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej.

Pracował jako wikariusz parafii: św. Brunona w Giżycku i Zesłania Ducha świętego z Ząbrowie (diec. elbląska). Od 1972 r. był Proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Lasecznie (diec. elbląska).

 Biskup Warmiński Jan Obłąk odznaczył ks. Władysława Rudnickiego godnością kanonika gremialnego Kapituły Kolegiackiej Pomezańskiej w Prabutach 29 czerwca 1983 r.

Od grudnia 1989 r., za zgodą ówczesnego biskupa warmińskiego  Edmunda Piszcza, ks. kan. Władysław Rudnicki  przebywał na stałe w Stanach Zjednoczonych Ameryki w diecezji Rockville Centre (w Stanie Nowy Jork), gdzie pracował duszpastersko aż do czerwca 2007 r.

We wrześniu 2007 r. przyjechał do Polski. .

Pogrzeb zmarłego Kapłana będzie w kościele parafialnym św. Jana Ewangelisty w Zabielu we wtorek 9 czerwca 2009 roku o godz. 12.00. Uroczystościom pogrzebowym będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp. Wojciech Ziemba. Po Mszy św. ciało kapłana zostanie złożone na cmentarzu parafialnym.