Witajcie na odświeżonej witrynie naszej parafii!

   Ujrzała światło dzienne nowa, odświeżona wersja strony internetowej parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Zabielu. Szablon witryny został całkowicie przebudowany i poprawiono w nim błędy z poprzedniej templatki.

Parafia 2.0

Na stronie zostały wprowadzone nowości i uproszczono nawigację pomiędzy elementami treści.

U góry wyświetla się rozdzielczość ekranu naszego komputera. Po lewej stronie znajdziemy 4 podstawowe linki: do strony głównej, strony parafii na facebook’u, pogody w Zabielu oraz kontakt do księdza proboszcza. Z ważnych elementów nawigacyjnych dodano także przycisk wracania do góry strony, który pojawia się gdy przewiniemy stronę w dół.

Do rzeczy rzucających się w oczy gdy wejdziemy na stronę zaliczymy nowy baner witryny, składający się z loga parafii, zdjęć, które zmieniają się losowo oraz wizytówki parafii z podstawowymi danymi kontaktowymi.

W lewej kolumnie znajdziemy menu ułatwiające w nawigacji po stronie. W zakładce Nasza Parafia umieszczono podstawowe informacje o parafii i jej historii, kapłanach, patronie parafii św. Janie ewangeliście, a także dział Budowa kościoła, gdzie znajdziecie artykuły o pracach prowadzonych w naszym kościele od 2004 roku, tj. powstania strony.

Następna zakładka to Liturgia z Intencjami mszy św oraz ogłoszeniami parafialnymi na 2 tygodnie tj. aktualny tydzień i poprzedni,porządkiem nabożeństw, a także zakładką Liturgia Słowa na dziś, która prezentuje czytania na dzisiejszy dzień.

W zakładce Posługa Duszpasterska znajdziemy Kancelarię Parafialną i Katolicką Poradnię Rodzinną oraz chrzty,śluby i pogrzeby, a w dziale Wspólnoty parafialne artykuły o ministrantach i scholi.

W Galerii zdjęć znajdziecie galerie pogrupowane wg. lat oraz galerię Nasz kościół, Witraże oraz Wieńce dożynkowe ze zdjęciami z poszczególnych dożynek.

Do działu Archiwum przenoszone są artykuły z poprzednich lat.

Ostanią zakładką jest Nasz banner, w której znajdziecie kod html do wklejenia naszego banneru na własną stronę www.

Oprócz menu witryny w lewej kolumnie jest informacja o proboszczu, porządku nabożeństw, link do galerii zdjęć kościoła i linki do polecanych stron.

W prawej kolumnie wyświetla się aktualna data i godzina, imieniny, święta kościelne i skrócona liturgia na dany dzień. Widnieje także licznik odwiedzin, pogoda w Zabielu oraz link do strony projektanta i wykonawcy witryny parafii – Kamila Sekścińskiego.

Na dole strony znajdziemy stopkę, a w niej informacje o autorze i systemie CMS Joomla! na którym oparta została ta strona.

Życzę przyjemnego surfowania po stronie!